– Shiatsu –

Shiatsu pomáhá nastolit rovnováhu

Na úrovni těla, mysli i dechu

Shiatsu je celostní léčebná metoda, která vychází z japonské tradice. Shiatsu ošetření využívá laskavý dotyk na akupresurních bodech, probíhá v oblečení na podložce na zemi. Je  podobné masáži, ale pracuje s člověkem komplexně – spolu s ošetřením fyzické roviny ovlivňuje i procesy energetické a psychické. 

Zdraví je přirozeným stavem člověka. Do určité fáze vývoje nemoci se tělo dokáže do stavu zdraví vrátit samo, pokud je mu dán prostor. Často se stavu zdraví vzdalujeme svým myšlením (našimi názory, zaběhlými stereotypy, způsoby uvažování),  zvyky (stravování, pohybové návyky, přístup k lidem). Pokud využijeme impulzy shiatsu a začneme měnit to, co nás vzdaluje od zdraví, otevře se cesta ke zdraví.

Chcete zažít shiatsu na vlastní kůži? Ozvěte se mi. 

shiatsu terapie bodyterapie akupresura japonská masáž uzdravení celostní medicína, zdravý člověk, uzdravit se, meridiány, tsubo, životní energie

Shiatsu je způsob, jak na nahlédnout na kořeny našich potíží. Spolu s uvolněním těla, dojde i k uvolnění mysli a vzniká prostor ponořit se hlouběji do sebe, až ke svému prameni. V tuto chvíli někdy přichází klíčové vhledy, obrazy nebo asociace, někdy je to čas pro spojení se s jasnou a klidnou podstatou naší mysli.

Náš psychický a zdravotní stav odráží to,

do jaké míry jsme v souladu s tokem života

a zákonitostmi přírody.

Jak to funguje? V těle naše životní energie (ki) proudí sítí meridiánů, u zdravého vědomého člověka je její tok vyrovnaný. Z nejrůznějších příčin však dochází na některých místech k hromadění ki, jako když vznikne přehrada na řece. Jinde je ki slabá, jako když vysychá potůček. V shiatsu používáme dotek a tlak prstů k tomu, aby se na místech nadbytku ki uvolnila a mohla proudit do míst, kde je jí nedostatek. Spolu s energetickým systémem se směrem k harmonii posouvá i tělo a mysl. Otevírá se cesta ke zdraví, vnitřní moudrosti a hlubokému klidu.

Jak probíhá setkání? Celková délka setkání je přibližně 90 minut. Skládá se z krátkého rozhovoru, dotykové terapie a závěrečné relaxace.

Na začátku je prostor pro krátký rozhovor o tom, jak shiatsu působí a na Vaše případné dotazy. Zajímá mě, jaký život žijete a co byste chtěli změnit – třeba co Vás bolí, jaké nemoci, psychické obtíže nebo cokoli jiného Vás trápí. Následuje samotné ošetření v oblečení na podložce na zemi – může proběhnout v sedě či vleže na zádech, na břiše či na boku. Dotýkám se bodů na meridiánech podle zjištěné nerovnováhy, využívám také rotací kloubů, protahování nebo tlaku dlaní. Ošetření je pokaždé jiné, tak jako je jedinečný každý klient. Na závěr je vhodné několik minut ležet a odpočívat.

Při dotykové terapii i po ní můžete zažívat vjem tlaku, tepla nebo vibrací, mohou se objevovat i různé obrazy, vzpomínky nebo emoce. Je dobré jim nechat volný průběh. Po ošetření Vám doporučuji dopřát si čas na integraci a vnímání, co se v těle i psychice odehrává. Ideální je mít vyhrazený čas sám pro sebe. Během dvou až tří dnů po ošetření se mohou vynořovat emoce nebo tělesné procesy, které souvisí se zvědomováním skutečného stavu těla. 

Je pro Vás shiatsu vhodné? Ano, pokud Vás trápí jakýkoli psychický či fyzický problém, nebo pokud si přejete vydat na cestu hlubšího pochopení sebe a svého života  – a zároveň jste pro to ochotni postupně nahlédnout na způsob svého uvažování, zvyklostí a v citlivosti k sobě je postupně měnit. Shiatsu se nedoporučuje při akutní fázi infekčního onemocnění nebo při probíhající chemoterapii.

Jak mám přijít? Je dobré přijít alespoň hodinu po jídle. Mějte pohodlné oblečení z přírodního materiálu (ideálně bez knoflíků a zipů) a ponožky. Dobrou volbou jsou kalhoty či legíny a tričko s dlouhým rukávem. U žen doporučuji sportovní podprsenku, případně před samotným ošetřením podprsenku sundat. Nejsou vhodné džíny, kraťasy, sukně, tílka.

CENA jednoho setkání v délce 90 minut (rozhovor/shiatsu ošetření/relaxace) je 900 Kč. V případě, ze se nedostavíte na sjednaný termín, nebo se omluvíte později než 24 hodin před termínem,  bude Vám účtován storno poplatek 50% z ceny ošetření.

Objednat se můžete zde.

Těším se na Vás na drese 2. polské armády 57, Rumburk.

 

Shiatsu je pozvání 

 k hluboké důvěře v tělo a jeho sílu

 

Jsem absolventkou ŠKOLY SHIATSU (500hodin výuky, 100 hodin praxe). Mými učiteli byli a nadále jsou František Bartoš a, Dalibor Boháč. Za svůj rozvoj vděčím také všem svým spolužákům a studentům Školy shiatsu. Pociťuji hlubokou vděčnost za vedení, kterého se mi dostalo. Škola shiatsu si klade za cíl předávat znalosti a dovednosti, které čerpají z moudrosti medicíny dálného východu. Kromě osvojení technik a teoretických znalostí klade důraz zejména na osobní rozvoj a na chápání principů shiatsu skrze vlastní zkušenost. Profesionální výcvik školy shiatsu je veden v souladu s požadavky ESF – European Shiatsu Federation. 

Škola shiatsu nabízí nejen studium postupů a teoretických znalostí, ale především příležitost k duchovní cestě. Možnost seberozvoje a pokračování v tradici umění dotyku je otevřena i Vám. Více na  www.skola-shiatsu.cz 

Chcete vědět, co pro Vás chystám?