Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

FOCUSING a vnitřní části psyché

19 února - 20 února

1900Kč

S velikou radostí oznamuji, že mé pozvání přijal terapeut, kouč a duchovní průvodce Jan Honzík (https://centrum-lavka.cz/jan-honzik). Bude nám předávat dovednost focusingu, což je metoda ladění se na tělesné prožívání s následným pochopením, přijetím a transformací. Bude prostor pracovat na tématu, které bude v danou chvíli nejživější a připravené ke zpracování. Body focusing nejen proměňuje vztah k sobě samému, ale zlepšuje i porozumění a přijetí druhých. Využitelné je také v pomáhajících profesích.

Cena je 1900 Kč.  Přihlášení a bližší informace na info@jitkaruzickova.cz

Focusing a vnitřní části psýché

Focusing je metoda založená na uvědomování si tělesného ohniska prožívání (focus), porozumění jeho prožívanému významu (felt sense) a následné spontánní změně prožívání, tzv. prožívaném posunu (felt shift). Na focusingu je úžasné, že nás dostává do kontaktu s naším prožíváním a s našimi emocemi na předpojmové úrovni, takže se můžeme vyhnout starým myšlenkovým schématům, které jsou mnohdy zavádějící a brání hlubšímu porozumění našim problémům a jejich vyléčení. Autorem této metody je americký psychoterapeut E. T. Gendlin, spolupracovník zakladatele humanistické psychoterapie C. Rogerse.

Lépe porozumět lidské psýché (resp. sobě samému) můžeme také skrze pochopení její vnitřní dynamické struktury. Některé psychologické směry používají k popisům této struktury personifikace a hovoří třeba o archetypech (C. G. Jung) či vnitřních pod-osobnostech (např. individuální systemika A. Wittemanna). V tomto pojetí je krajina našeho vnitřního světa velmi rozmanitá a obývají ji různé postavy – moudré i naivní, obdivuhodné i odpudivé, odvážné i ustrašené, mocné i bezmocné, vážné i komické. Některé spolu vycházejí dobře, jiné jsou v konfliktu. Některé komunikují sebevědomě s vnějším světem, jiné zůstávají skryté i nám samým a ovlivňují naše prožívání a jednání nevědomě. Poznáme-li jejich pravou tvář, povahu, sklony, motivace, přednosti i slabé stránky, mohou se stát našimi spojenci a ve vnitřním světě zavládne harmonie. 

V tomto kurzu propojíme oba přístupy – naučíte se základní principy a postupy focusingu a zkusíte poznat některé základní personifikované programy své osobnosti.

Jan Honzík, PhD.
vedoucí Centra Lávka         

Absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii, humanistické psychoterapii využívající léčivých účinků uvědomění (angl. mindfulness), terapeutický výcvik v individuální systemice (práce s vnitřními částmi psýché, Artho Wittemann) a výcvik v somatickém koučování (vycházející z biosyntézy). Věnuje se psychoterapii a vede sebezkušenostní kurzy a mindfulness programy. Po studiu na Filosofické fakultě UK žil přes rok jako buddhistický mnich na Srí Lance. Jeho terapeutický přístup inspirují také focusing (E. T. Gendlin), psychodrama (J. L. Moreno), MBSR (Jon Kabat-Zinn), Procesově orientovaná psychologie (A. Mindell, I. Verny), bioenergetika, tradiční celostní léčebné přístupy Východu a Západu a v neposlední řadě každodenní život se vším, co přináší. Založil a vede Psychoterapeutické centrum Lávka.

Podrobnosti

Zahájení:
19 února
Ukončení:
20 února
Cena:
1900Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Dům U Lamy
Pletařská 660/9
Krásná Lípa, Česká republika
+ Google Mapa